❤️PROMOCJA WAKACYJNA ❤️
-8% NA FLOWER BOX W KOLORZE BORDO Z KODEM: WAKACJE
d
h
m
s

 Darmowa dostawa od 199 zł

⏱ Wysyłka w 24h!

Jak dbać o wieczne róże

Jak dbać o wieczne róże

Częstym pytaniem przed zakupem od Klientów jest: jak dbać o wieczne różę? 

Wieczne róże to kwiaty, które zostały poddane specjalnemu procesowi dzięki, któremu mogą cieszyć nas swym pięknym wglądałem przez długie lata. Właśnie proces powstawiania wiecznej róży, czyli konserwacji ma wpływ na jakość róży w przyszłości. Wieczne róże nie posiadają wody w związku z tym nie wymagają od właścicieli skrupulatnego dbania o kwiaty, a wystarczy przestrzegać 4 zasady pielęgnacji wiecznych róż.

Czy wieczne róże potrzebują wody?

Those Icons from www.flaticon.com

Najważniejszym pytaniem odnośnie dbania o wieczne róże to, czy wieczne róże potrzebują wodę do funkcjonowania

Odpowiedź brzmi: NIE! Cały proces konserwacji wiecznej róży polega na uśnięciu wody z całej róży i zastąpieniu odpowiednio przygotowaną cieczą. Dodanie wody do wiecznej róże spowoduje zaburzenie całego procesu, co znów będzie miało negatywny wpływ na róże, które ulegną zniszczeniu.

Podsumowując wieczne róże nie wymagają wody, a wręcz woda różą szkodzi. 

Czy wieczne róże potrzebują słońca?

Freepik from www.flaticon.com

Kolejnym pytanie, który dotyczy pielęgnacji jest czy wieczne róże potrzebują słońca. W przeciwieństwie do żywych kwiatów stabilizowane róże nie wymagają słońca. Proces wzrostu róży został zakończony przez konserwacje kwiatów więc słońce nie jest wymagane. 

Dodatkowo należy pamiętać, że umieszczenie flower box z wiecznych róż w nasłonecznionym miejscu może spowodować, że kolor róż może wyblaknąć. Dotyczy to miejsc, które są narażone na słońce przez większość dnia.  Nie oznacza to, że słońce szkodzi różą, ale należy unikać stawiania róż w miejscach nasłonecznionych. 

Jaką temperaturę potrzebują wieczne róże?

Icons made by hirschwolf from www.flaticon.com

Trzecią zasadą dotyczącą dbania o stabilizowane róże jest temperatura, a dokładnie pokojowa temperatura. Róże wieczne nie są podatne na temperatury, co z kolei jest ich kolejną zaletą. 

Jak czyścić wieczne róże?

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Co do zasady, wieczne róże nie wymagają czynienia. Jednak w przypadku nagromadzenia się kurzu na płatkach róż wystarczy delikatnie ściągnąć kurz z kwiatów. Nie należy robić tego często, aby nie uszkodzić kwiatów podczas czyszczenia.

Wieczne róże ile wytrzymają?

Wieczne róże mogą wytrzymać i zachować swoje piękno przez ponad 2 lata! Ważnym aspektem jest, aby stosować powyższe cztery reguły dbania o wieczną różę, a Twoje kwiaty mogą wytrzymać znaczenia dłużej!

Użyj kodu, aby otrzymać 20 zł zniżki za szybki zakup powyżej 200 zł! Kup w ciągu 10 minut.

Kod wklej na stronie koszyka.

Otrzymaj 20 zł na zakupy!
1